Навчання в іноземному університеті: плюси, мінуси, слушні настанови

Корисні статті

Кожен майбутній випускник стикається зі складною проблемою вибору власного життєвого шляху. І щороку все більше старшокласників та їхніх батьків надають перевагу закордонним навчальним закладам, замість українських. Це не дивно, враховуючи ряд об’єктивних чинників.

3 причини здобути освіту за кордоном

Причина перша

Раніше навчання студента за межами України було надто дорогим задоволенням для більшості родин. Зараз же існують програми, за якими можна навчатися в іноземних вишах дешевше, ніж у вітчизняних, а то й навіть не сплачуючи за освіту.
Якщо заробити стипендію, то вона стане додатковим джерелом коштів для оплати освіти за кордоном. При цьому іноді стипендія включає в себе стовідсоткову оплату вартості навчання, проживання, придбання матеріалів для якісної освіти, медичну страховку, кошти для особистого використання. Залишається дізнатися, де є такий варіант стипендій, подати свою кандидатуру і якнайкраще представити власні переваги.

Причина друга

Надто суворі умови вступу та вкрай складне навчання за кордономце міф Сучасні технології надають безмежний доступ до будь-якої інформації, треба тільки заздалегідь подбати про вивчення англійської чи іншої мови. Отже, не варто лякатися, вступ до закордонних вишів є доступним для абітурієнтів з України, так само, як і обрання освітніх програм.
До того ж іноземні навчальні заклади, з метою свого розвитку, самі запрошують наших студентів, жодних перешкод не створюється. У випадку, коли навчання за кордоном дуже відрізняється від звичної для нас української моделі, майже завжди буде пропозиція навчатися перший рік за підготовчим навчальним планом , розробленим для студентів з інших держав.

Причина третя

У світі зараз панує глобалізація. Тож запорукою успішної кар’єри є здатність працівника до плідної співпраці з іноземними колегами. Навчання за кордоном надає змогу набути безцінний досвід впевненого перебування в іншому мовно-культурному середовищі. Випускник іноземного вишу готовий співпрацювати з компаніями у всьому світі, обмінюватися досвідом, технологіями тощо.
Освіта за кордоном – ідеальний спосіб розвинути власні комунікативні здібності. Адже уміння підтримувати контакти з багатьма людьми дуже знадобиться у професійній діяльності.
Якщо ж досі є сумніви у доступності та якості освіти за кордоном, а відгуки на спеціалізованих ресурсах не викликають довіри, можна скористатися соціальними мережами. Відшукайте когось, хто навчається в бажаному закладі, поспілкуйтесь наживо й переконайтеся, що нічого складного нема.

Визначаємося з країною та навчальним закладом

Вибір країни та напрямку навчання – дуже відповідальна справа. Щоб іноземна освіта принесла максимальну користь, слід відразу задати собі питання: «Яка в мене мета? Для чого мені це треба?». Адже різним буде підхід до обрання іноземного вишу у тих, хто має на меті залишитися в Європі, чи США, і тих, хто думає повертатися додому. Також є нюанс в тому бажає студент отримати якісну підготовку, аби займатися наукою, чи йому першочергово важливий диплом і корисні зв’язки для майбутнього бізнесу.
Будьте максимально чесними з собою, та не приховуйте істинні мотиви навчання за кордоном від освітнього консультанта. Це та людина, яка, зваживши ваші наміри, надасть слушну пораду щодо країни навчання та освітнього закладу.

Рекомендації освітнього консультанта

Впевнені, що ви обираєте освіту в іноземному виші не заради престижу. Натомість маєте певні амбітні плани, розраховуєте на якісь ресурси. Мета консультанта з питань освіти – допомогти знайти найбільш прийнятний варіант саме для вас. Отже, які питання, скоріше за все, ви почуєте від професійного консультанта?
1. Де ви плануєте жити після завершення навчання: повернутися в Україну, залишитися в країні, де здобували освіту, чи переїхати кудись ще?
2. Чи вистачить вашого бюджету на те щоб займатися виключно навчанням, або ж ви будете потребувати додаткового підробітку?
3. Який рівень освіти вас цікавить: бакалавр, магістр, чи може вищі наукові ступені?
4. Ваше рішення стосовно країни та напряму навчання вже остаточне, чи маєте досі сумніви?
5. Чи працювали ви раніше де-небудь, або стажувалися, чи були на практиці?
6. На яку суму з оплати навчання розраховуєте?
7. Чи цікавить вас здобуття освіти не у Європі?
Це тільки орієнтовний мінімум питань, які можуть виникнути під час співбесіди з освітнім експертом. Радимо відповідати максимально чесно, адже тільки повна відвертість з вашого боку дозволить підібрати ідеальний варіант освіти за кордоном.

Що впливає на ціну навчання за кордоном

Сума коштів, які доведеться заплатити за навчання за кордоном, формується в залежності від ряду чинників. Розглянемо основні з них.

1. Держава

Найдорожча та, відповідно, найпрестижніша вища освіта в Сполучених Штатах Америки, Великій Британії, Австралії. Але й це не означає, що тут неможливо знайти варіанти досить доступного навчання. Знову ж так, у порівнянні з цінами на освіту в цих країнах. Тому краще обрати інші держави, якщо вас цікавить відносно недорога, але якісніша, ніж і Україні вища освіта. Тим паче, що у країнах, де навчання дороге, ціни на житло, одяг, їжу, книги теж будуть зовсім не демократичними.

2. Навчальна програма

Варто розуміти, що програми для отримання звання бакалавра, чи магістра будуть відрізнятися за кількість академічних годин, а також за змістом начальних матеріалів. Звичайно, це вплине на вартість навчання загалом. Також ціна залежатиме від того, яку зайнятість оберете – мова йде про повну, або неповну зайнятість студента.
Освітні консультанти знають, та підкажуть, як заощадити на навчанні за кордоном, використовуючи особливості складання навчальних програм. Так, в Канаді можна здобувати освіту спершу за спрощеною програмою, а на ступінь бакалавра (де навчання дорожче) прийти вже на другий, або третій курс.

3. Бажана спеціалізація

На світовому ринку освіти, як і скрізь, ціна залежить від попиту. То й не дивно, що найдорожчі спеціальності будуть у сфері економіки, медицини, юриспруденції, незалежно від країни. Також до переліку дорогих напрямків навчання можна віднести міжнародну авіацію. Втім, ціна в декілька сотень тисяч американських доларів за навчання, виправдовує себе. Адже і заробітна плата у пілотів міжнародного класу дуже висока.

Готуємося до здобуття освіти за межами України

Головне питання, яке хвилює майбутніх студентів – це чи складно навчатися іноземною? Звичайно, якщо випускник одинадцятого класу тільки навесні вирішить їхати навчатися за межі України, маючи низький рівень володіння іноземною, то так – буде важко. Але, якщо почати готуватися заздалегідь, подбати про здобуття належного рівня володіння іноземною мовою, то адаптація за кордоном буде легкою.
Але іноді й відмінне володіння іноземною не допомагає. Уявіть, що ви вправно говорите англійською, але раптом за півроку до вступу вирішили змінити плани та їхати вчитися до Австрії, чи Німеччини, де мало англомовних програм. Ось чому так важливо вчасно зробити вибір.

Для цього корисними будуть наступні джерела інформації:
• Сайти навчальних закладів;
• Соціальні мережі;
• Ресурси з відгуками від студентів;
• Нормативні документи.

Всі ці засоби ви можете переглянути самостійно в зручний для вас час. Інтернет джерел багато, дані на них можуть відрізнятися, ще більше заплутуючи абітурієнтів та їхніх батьків. Тому щоб отримати справді цінну інформацію, вислухати поради, як краще діяти, дізнатися про найдрібніші деталі варто поспілкуватися саме з професійним освітнім консультантом. Наприклад, фахівці компанії IHSTUDY з радістю проконсультують вас. Звертайтеся за тел. a href=“tel:0442388870”>(044) 23-888-70 та отримайте першу співбесіду безкоштовно.

Вибір країни та спеціальності – це ключові моменти для бажаючих здобути освіту за кордоном. Але все ще тільки починається, є безліч нюансів щодо навчання іноземців в певній країні. Тож ретельно вивчіть правила та вимоги для вступників з інших держав. Радимо користуватися офіційними джерелами.

Орієнтовна програма мінімум

1. Рівень навчальних досягнень

Українська система освіти має свої особливості. Якщо у нас випускник середньої школи може вступити до будь-якого вищого навчального закладу в Україні, то, наприклад, щоб здобути вищу освіту в Німеччині, цих знань буде недостатньо. Тут є вимога до іноземних абітурієнтів: вони мають вчитися хоча б рік у виші, або ж до вступу пройти спеціалізовану програму Studienkolleg.
У випадку, коли достатньо для вступу українського атестату про середню освіту, то варто заздалегідь подбати про переклад документа й додатку та завірити все нотаріально.

2. Рівень володіння іноземною мовою

Щодо перевірки знання мови, іноземні університети діють по-різному. Найчастіше приймаються міжнародні сертифікати, як то IELTS або TOEFL, але іноді проводяться іспити на місці, аби переконатися у реальному вмінні абітурієнта писати та розмовляти мовою навчання.

3. Інші документи

Окрім свідоцтва про здобуття освіти та сертифіката на знання іноземної мови, іноді знадобляться додаткові документи: рекомендовані листи, власне резюме, портфоліо та ін. Якщо навіть такої вимоги не існує, вони ніколи не будуть зайвими.

Хвилюючий момент вступу

Після того, коли всі вимоги ретельно вивчені, варто подумати, як буде відбуватися безпосередньо процес вступу. Найважливіше питання – це житло. Відразу виясніть, чи має університет гуртожиток, або резиденцію і чи можна буде туди поселитися на час вступу.
Звичайно, добре, коли студентам надається житло. Обов’язково поцікавтеся яка його вартість, та в яких умовах доведеться проживати. Також виясніть чи доступний гуртожиток на увесь термін навчання, бо іноді можливість мешкати там є тільки у студентів перших курсів.

Іноді доведеться шукати житло самостійно. Але й тут ви можете розраховувати на допомогу освітнього консультанта. Адже важко зорієнтуватися у незнайомій країні в цінах на житло і знайти прийнятний варіант. До речі, вищі навчальні заклади теж іноді допомагають знайти помешкання, а саме надають контакти ріелторських агенцій, що є партнерами.

Також поширений варіант, особливо для юних студентів, – це проживання у родинах. Це вигідно у фінансовому плані, а також сприяє у кращому вивченню місцевої мови.

Дізнаємося більше про освіту за кордоном

Щоб бути в темі навчання за кордоном, слідкуйте за освітніми заходами, які регулярно організовуються. Зокрема, кожного року в столиці та великих містах нашої держави проходять тематичні виставки, де представляють свою роботу іноземні вищі навчальні заклади. Це унікальна можливість поспілкуватися з працівниками закордонних вишів, отримати інформацію буквально з перших вуст.

Також компанією IHSTUDY періодично проводяться освітні заходи в очному та дистанційному форматі. На них ви можете дізнатися про найкращі університети, що запрошують на навчання наших абітурієнтів, окреслити своє майбутнє після здобуття вищої освіти за кордоном.

Заходьте на нашу сторінку у Фейсбук, читайте найсвіжіші новини про вищу освіту за межами України. Нехай ваше бажання якісно навчатися за кордоном, якнайшвидше втілиться в життя.


Підписка

Підпишіться і отримуйте спеціальні пропозиції першими! Ніякого спаму, лише актуальні новини


Приєднуйтесь!